از کار افتادگی دائم _کلی با از کارافتادگی دائم _جزئی چه فرقی داره

❌ از  کار افتادگی دائم _کلی با از کارافتادگی دا...

از کار افتادگی دائم _کلی با از کارافتادگی دائم _جزئی چه فرقی داره

❌ از  کار افتادگی دائم _کلی با از کارافتادگی دائم _جزئی چه فرقی داره ⁉️  

🔸  تفاوت این دو، در درصد سرمایه ای است که بیمه شده از بیمه گر دریافت می‌کند. یعنی، در کارافتادگی دائم و کلی، طبق آیین نامه 84 بیمه مرکزی، بیمه شده 100% سرمایه پوشش از کارافتادگی دائم و کامل، مندرج در بیمه نامه در همان سال رو دریافت میکنه، اما، در از کارافتادگی کلی_جزیی،  درصدی از سرمایه پوشش از کارافتادگی دائم مندرج در بیمه نامه رو دریافت میکنه. 

👈 بعنوان مثال، اگر بیمه شده در حادثه‌ای قطع نخاع بشه و سرمایه پوشش از کارافتادگی بیمه نامه ش در سال اول از صدور بیمه نامه، 120 میلیون تومان باشه، این بیمه شده 100% سرمایه از کارافتادگی رو دریافت میکنه،  اما اگه بیمه شده ، براثر حادثه ای، انگشت کوچک خودش رو از دست بده، و سرمایه از کارافتادگی بیمه نامه ش 120 میلیون باشه، طبق آیین نامه 84 بیمه مرکزی، 10% سرمایه از کارافتادگی مندرج در بیمه نامه ، یعنی  12 میلیون رو دریافت میکنه. 🛑 لازم به ذکر است که موارد از کارافتادگی دائم (کلی _ جزئی) و درصد های آن ها، توسط بیمه مرکزی تعیین میشه.

 حالا یه سوال مهم :👇

 اگر بیمه شده شما ماهانه 500هزار تومن حق بیمه پرداخت کنه و در اثر حادثه ای انگشت شست خود را از دست بدهد چقد غرامت از کار افتادگی دائم_ جزئی دریافت میکنه؟ هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...